logo

قالب استارت آی تی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
hello@youremail.com
+1234567890

کشاورزی هوشمند گروه پایا تراشه

یکی از راه‌حل‌های ارائه شده به منظور حل مشکلات مربوط به چاه‌های آب و زمین‌های کشاورزی استفاده از سیستم‌هایی است که به‌وسیله تلفن همراه کنترل می‌شوند. صاحبان زمین‌ها و چاه‌های کشاورزی می‌توانند با هوشمند کردن تجهیزات چاه کشاورزی خود، در هر زمان و هر مکان فرمان روشن و خاموش کردن الکتروپمپ را ارسال کنند و بر عملکرد سیستم نظارت داشته باشد.

این سیستم در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار ارائه شده است. بخش سخت افزار این سیستم شامل کنترل کننده‌ی مرکزی و دیتالاگر می‌باشد و بخش نرم افزار این سیستم شامل نرم افزار تلفن همراه و ویندوز است که می‌توان از طریق این نرم‌افزار الکتروپمپ موردنظر را در هر زمان و هرمکان کنترل کرد. لازم به ذکر است مشخصات و ویژگی‌های سخت افزار و نرم افزار این سیستم در بخش معرفی محصولات به طور کامل شرح داده شده است.

کشاورزی هوشمند

در برخی از پروژه‌ها، از جمله بخش کشاورزی، آب استحصال شده از چاه‌ها به نقطه‌ای دور پمپاژ و در مخزن و یا استخر ذخیره می‌گردد. به همین علت کنترل دستی عملکرد الکتروپمپ‌های کشاورزی و مخازن در هر لحظه می‌تواند مشکل‌ساز باشد. یکی دیگر از مشکلاتی که صاحبان زمین‌ها و چاه‌های کشاورزی معمولاً با آن مواجه هستند، جیره‌بندی شدن و اختصاص آب به زمین‌ها در زمان‌های خاصی از شبانه روز می‌باشد. به منظور جلوگیری از هدررفت آب، سرریز مخازن و استخرهای موجود و کنترل زمان های روشن بودن الکتروپمپ ها در ساعات غیرضروری استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و کنترلی هوشمند در کنترل چاه‌های کشاورزی ضروری است.

 

 

.

آبیاری بر اساس زمان‌بندی

با استفاده از این سیستم، کاربر دیگر نگران آبیاری در زمان نامناسب، روشن ماندن بیش‌ازحد الکتروپمپ‌های آب و هدررفت آب نخواهد بود. سیستم کنترل هوشمند بر اساس برنامه ریزی مشخص شده در زمان معین فرمان روشن و خاموش بودن الکتروپمپ را صادر می‌کند.

کاهش هزینه‌ها

این سیستم با کنترل اتوماتیک الکتروپمپ‌ها هزینه انرژی، آب مصرفی و رفت‌وآمد جهت خاموش و روشن کردن الکتروپمپ‌ها را کاهش می‌دهد.

ارسال پیامک هشدار

این سیستم از طریق بستر ارتباطی GSM/GPRS و ارسال پیامک، کاربر را از هرگونه اتفاق ناگهانی در سیستم مانند قطع برق، خاموش و روشن شدن ناگهانی الکتروپمپ و … مطلع می‌سازد.

نرم‌افزار ویندوز و تلفن همراه

 این سیستم با استفاده از نرم‌افزار قابل نصب بر روی ویندوز و تلفن همراه این امکان را به کاربر می‌دهد تا بتواند از طریق این نرم‌افزار پارامترهای مربوط به الکتروپمپ‌های چاه کشاورزی خود را مشاهده و کنترل کند.

کاهش مصرف آب

با توجه به مسئله بحران آب، کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی یک امر ضروری و مهم محسوب می‌شود. این سیستم می‌تواند با کنترل زمان روشن و خاموش شدن الکتروپمپ از هدر رفت آب به شکل موثری جلوگیری می‌کند.