logo

قالب استارت آی تی

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.
hello@youremail.com
+1234567890

مزرعه هوشمند در گروه پایا تراشه

گروه پایاتراشه با بهره‌گیری از تکنولوژی‌های روز دنیا در زمینه‌ی هوشمند سازی مزرعه توانسته است سیستم کنترل هوشمند مزرعه را، جهت کنترل پارامترهای اصلی خاک مزرعه طراحی و اجرا نماید. این سیستم در دو بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار ارائه شده است. بخش سخت افزار این سیستم شامل سنسور رطوبت- دمای خاک، کنترل کننده‌ی مرکزی و کنترل کننده‌ی عملگر می‌باشد و بخش نرم افزار این سیستم شامل نرم افزار ویندوز و تلفن همراه است که می‌توان از طریق این نرم‌افزارها پارامترهای اساسی خاک مزرعه را در هر زمان و هرمکان کنترل کرد. لازم به ذکر است مشخصات و ویژگی‌های سخت افزار و نرم افزار این سیستم در بخش معرفی محصولات به طور کامل شرح داده شده است. سیستم طراحی‌شده با کنترل از راه دور پارامترهای اصلی خاک منجر به تولید محصولات باکیفیت بالاتر، کاهش مصرف انرژی و آب و رشد هرچه بیشتر صنعت کشاورزی می‌شود.

مزرعه هوشمند

بر اساس گزارش‌های معتبر  درصد بالایی از  آب شیرین جهان در بخش آبیاری مزارع مصرف می‌شود. این رقم در ایران از سوی وزارت نیرو نزدیک به 92درصد و از سوی وزارت جهاد کشاورزی 70-60 درصد اعلام شده است. این آمار اهمیت مدیریت هوشمند آب و جلوگیری از هدر رفتن آن در بخش کشاورزی را بیش از پیش نشان می‌دهد. یکی از روش های مدیریت مصرف آب در بخش کشاورزی، استفاده از سیستم های هوشمند در کنترل مزرعه می‌باشد که این سیستم به‌ طور دقیق رطوبت و دمای خاک مزارع را اندازه‌گیری  و بر اساس آن فرمان آبیاری را صادر می‌کند.

 

 

 

.

مشاهده و گزارش گیری پارامترهای مختلف مزرعه

پارامترهای مختلف خاک مزرعه ازجمله دما و رطوبت و گزارش‌های مربوط به آن‌ها را می‌توان در هر لحظه و در هر مکان مشاهده کرد.

  ذخیره اطلاعات مربوط به پارامترهای مزرعه

این سیستم تمامی اطلاعات خاک مزرعه را در طول شبانه‌روز ذخیره می‌کند و کاربر از طریق حساب کاربری خود می‌تواند اطلاعات مزرعه در دوره‌های گذشته را مشاهده کند.

  کنترل پارامترهای خاک به منظور افزایش راندمان رشد و باروری محصولات

این سیستم نوسانات دما و رطوبت خاک را کنترل نموده و از کاهش میزان و کیفیت محصولات جلوگیری می‌نماید. همچنین با بررسی اطلاعات جمع‌آوری شده و ثبت‌شده در طول زمان و مقایسه محصولات مزرعه در بخش‌های مختلف در طول یک بازه‌ی زمانی مشخص، می‌توان یک برنامه‌ریزی مناسب به‌منظور کنترل شرایط خاک و افزایش کیفیت محصولات ارائه داد.

کاهش مصرف آب

با توجه به مسئله بحران آب، کاهش مصرف آب در بخش آبیاری یک امر ضروری محسوب می‌شود. این سیستم با استفاده از سبک نوین آبیاری، در دست گرفتن زمان آبیاری و آبیاری بر اساس نیاز گیاه قادر خواهد بود نقش به سزایی در این امر ملی داشته باشد.

 کاهش هزینه

سیستم کنترل هوشمند مزرعه با بررسی میزان نیاز خاک به رطوبت، مقدار آب مصرفی را کنترل کرده و متناسب با آن هزینه آب و رفت‌وآمد جهت آبیاری را کاهش و در مقابل کیفیت محصولات را افزایش می‌دهد.

 ارسال پیامک هشدار

این سیستم از طریق بستر ارتباطی GSM/GPRS و ارسال پیامک کاربر را از هرگونه اتفاق ناگهانی در مزرعه مانند خرابی تجهیزات، قطع ارتباط GSM/GPRS و… مطلع می‌سازد.

 

نرم‌افزار ویندوز و تلفن همراه

این سیستم با استفاده از نرم‌افزار ویندوز و تلفن همراه این امکان را به کاربر می‌دهد تا بتواند از طریق این نرم‌افزارها پارامترهای خاک مزرعه در بخش‌های مختلف را مشاهده و کنترل نماید.

امکان ارتقا سیستم مزرعه هوشمند بر اساس نیاز کاربر

سیستم مزرعه هوشمند طراحی شده توسط گروه پایاتراشه این امکان را دارد که بر اساس نیاز کاربر و ویژگی‌های مزرعه بتواند، سیستم موردنظر را توسعه دهد.